Nocna jazda rowerem. Jak się przygotować?

Nocna jazda rowerem...

.. aby była bezpieczna i dostarczała przyjemnych wrażeń, należy się do niej prawidłowo przygotować. Oznacza to zakup odpowiedniego wyposażenia , a także akcesoriów dla rowerzysty.

Jednym z najważniejszych czynników nocnego poruszanie się na rowerze są umiejętności rowerzysty i oświetlenie. Sprawdź co przygotowaliśmy.

   

czytaj całość »
Polskie szlaki - pieszo czy rowerem?

Polskie szlaki - pieszo czy rowerem?

Decyzja, czy podróżować pieszo czy rowerem po polskich szlakach, zależy od Twoich preferencji, kondycji fizycznej, czasu, planowanych tras i indywidualnych upodobań. 

Polskie szlaki zwłaszcza te rowerowe to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

czytaj całość »
Zimno w dłonie? Wybierz rękawiczki Prox!

Zimno w dłonie? Wybierz rękawiczki Prox!

Wiatr, śnieg, deszcz, chłód, ale czy to powód, żeby rezygnować z aktywności na zewnątrz?

OCZYWIŚCIE ŻE NIE!
Zapewnij sobie komfort i śmigaj, w końcu nie ma złej pogody, jest tylko źle dobrany ubiór!
 
 
 
 
czytaj całość »
Rowerem do pracy? Sprawdź o co zadbać!

Rowerem do pracy? Dowiedz się o czym warto pamiętać!

Wzrost temperatury i coraz częściej wyłaniające się słońce zza chmur zdecydowanie zwiastują rozpoczęcie sezonu rowerowego. Wielu z nas czeka na ten moment.

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie stracić zapału, warto przygotować się do codziennych rowerowych eskapad, sprawdź o czym warto pamiętać.

 

 

czytaj całość »
Przygotuj rower na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy większość z nas – o ile nie korzystaliśmy z jednośladu zimą – wraca do jazdy
na rowerze.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni ruszyć w trasę.

Jeszcze w lutym i marcu możemy więc sprawić, że pojazd będzie się nadawał do bezpiecznej jazdy.

W tym celu powinniśmy zadbać o właściwe oczyszczenie go, a także konserwację i wykonanie niezbędnych prac serwisowych.

 

czytaj całość »
Niezbędne narzędzia do drobnych napraw i regulacji dla rowerzysty

Niezbędne narzędzia do drobnych napraw i regulacji dla rowerzysty

Serwisy rowerowe są obecne w każdym dużym i średnim mieście, czasami jednak dostęp do nich jest ograniczony, a w lasach wiadomo ich nie ma. Wobec tego osoby preferujące turystykę na dwóch kółkach mogą mieć problem jeśli natrafią na jakąś usterkę w trasie. W takiej sytuacji warto posiłkować się swoją wiedzą i wyposażeniem. 

czytaj całość »
Przygotuj swoje dziecko na bezpieczny dojazd rowerem do szkoły

Przygotuj swoje dziecko na bezpieczny dojazd rowerem do szkoły

Jazda na rowerze to jedna z aktywności, którą dzieci mogą uprawiać od bardzo wczesnego wieku. Daje dużą mobilność, frajdę i zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców i ich pociech chce, aby jednoślad stał się podstawowym środkiem transportu na szkolne zajęcia.

czytaj całość »
Wybór odpowiedniego kasku

Kask to element, który bezsprzecznie powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego rowerzysty. Nieważne czy decydujemy się na ekstremalne górskie ścieżki, czy preferujemy jazdę po mieście, dbanie o bezpieczeństwo zawsze jest tak samo ważne. Warto jednak wiedzieć, jaki model będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Sporty ekstremalne czy przejażdżki po mieście? Wybierz kask rowerowy dla siebie.

 

czytaj całość »
Podstawowe pojęcia związane z oświetleniem rowerowym

W ostatnich latach na rynku pojawiła się niespotykana wcześniej oferta oświetlenia rowerowego. W znacznej mierze za naszą przyczyną: jesteśmy liderem w produkcji i sprzedaży lamp rowerowych w Polsce. Nasza oferta dostrzegana jest już nawet za granicą. W gęstwienie produktów, parametrów i pojęć można się łatwo zgubić, dlatego pokusiliśmy się o poradnik przydatny przy wyborze oświetlenia.

czytaj całość »
Wodoodporność akcesoriów rowerowych

Ciężko ukryć fakt, iż lampka rowerowa jest niezwykle ważnym elementem jednośladu. To dzięki niej kolarz może bezpiecznie jeździć po drodze, pozostając stale widocznym dla innych uczestników ruchu… Oczywiście zakładając, że lampka dostosowana została do aktualnie panujących warunków.

Jak wiadomo, lampki wykorzystywane są przede wszystkim w momentach ograniczonej widoczności - czyli innymi słowy w nocy, w trakcie mgły lub ulewy. O ile dwa pierwsze utrudnienia pozostają jedynie utrudnieniami, o tyle deszcz faktycznie wystawia urządzenie na ciężką próbę. Warto upewnić się już przy zakupie, iż próbie tej podoła.

czytaj całość »
Przepisy drogowe dotyczące oświetlenia rowerowego

Jazda rowerem w nocy, a także w trudnych warunkach pogodowych powoduje konieczność skorzystania z odpowiedniego oświetlenia.
Czy zatem wybór właściwej lamki rowerowej ma znaczenie? I czy ich posiadanie lub nie jest zależne wyłącznie od naszych preferencji?
Otóż okazuje się, że kwestia rowerowego oświetlenia podlega prawnym regulacjom. Poruszając się po drodze należy być widocznym dla pozostałych uczestników ruchu, więc nie można podróżować jednośladem bez żadnego źródła światła. Czy w taki razie za dnia trzeba jeździć z włączoną lampką? W jaki sprzęt trzeba się wyposażyć i gdzie go zamontować?
Tego dowiecie się z poniższego tekstu - zapraszamy!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl