Przygotuj rower na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy większość z nas – o ile nie korzystaliśmy z jednośladu zimą – wraca do jazdy
na rowerze.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni ruszyć w trasę.

Jeszcze w lutym i marcu możemy więc sprawić, że pojazd będzie się nadawał do bezpiecznej jazdy.

W tym celu powinniśmy zadbać o właściwe oczyszczenie go, a także konserwację i wykonanie niezbędnych prac serwisowych.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze w deszczu

Infrastruktura rowerowa nie umożliwia cyklistom całkowicie bezpiecznego poruszania się po drogach. W wielu miejscach nie ma ścieżek przeznaczonych dla jednośladów, co sprawia, że rowerzyści muszą zachowywać ostrożność na nieprzystosowanych dla nich jezdniach. Szczególnie niebezpieczne są złe warunki pogodowe, jak np. deszcz. Dodatkowo w okresie jesiennym występują wahania temperatur oraz wzrasta wilgotność...

 

 

czytaj całość »
Podstawowe pojęcia związane z oświetleniem rowerowym

W ostatnich latach na rynku pojawiła się niespotykana wcześniej oferta oświetlenia rowerowego. W znacznej mierze za naszą przyczyną: jesteśmy liderem w produkcji i sprzedaży lamp rowerowych w Polsce. Nasza oferta dostrzegana jest już nawet za granicą. W gęstwienie produktów, parametrów i pojęć można się łatwo zgubić, dlatego pokusiliśmy się o poradnik przydatny przy wyborze oświetlenia.

czytaj całość »
Wodoodporność akcesoriów rowerowych

Ciężko ukryć fakt, iż lampka rowerowa jest niezwykle ważnym elementem jednośladu. To dzięki niej kolarz może bezpiecznie jeździć po drodze, pozostając stale widocznym dla innych uczestników ruchu… Oczywiście zakładając, że lampka dostosowana została do aktualnie panujących warunków.

Jak wiadomo, lampki wykorzystywane są przede wszystkim w momentach ograniczonej widoczności - czyli innymi słowy w nocy, w trakcie mgły lub ulewy. O ile dwa pierwsze utrudnienia pozostają jedynie utrudnieniami, o tyle deszcz faktycznie wystawia urządzenie na ciężką próbę. Warto upewnić się już przy zakupie, iż próbie tej podoła.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl